Ettevalmistus raseduseks – Miofolic – official website

Ettevalmistus raseduseks

Miks on tähtis raseduseks ette valmistuda?

Ettevalmistus raseduseks

Günekoloogid nendivad, et kuigi rasedus ja sünnitus võivad naise kehale hästi mõjuda, on need siiski stressirohked.

Naise terviseseisund eostamise ajal mõjutab otseselt nii last kui ka raseduse kulgu ja sünnitust.

Seetõttu on väga tähtis jälgida, et organism oleks valmis terve lapse eostamiseks, kandmiseks ja sünnitamiseks. Paljusid tüsistusi saab vältida, kui naine on raseduseks ette valmistunud.

Miofolic action

Miofolic on uuenduslik kompleks naise reproduktiivtalitluse parandamiseks ja hormonaalse tasakaalu saavutamiseks raseduseks valmistumise kõikides etappides, samuti selle edasiseks tervena kulgemiseks.

Millal on kõige parem rasedust planeerida?

Ekspertide sõnul on esimese lapse saamiseks parim füsioloogiline vanus 21–26 aastat. Selleks ajaks on naise keha täielikult välja arenenud, endokriinsüsteem (hormonaalne tasakaal) on stabiliseerunud ning liigeste ja sidemete koed on elastsed, võimaldades kergesti kanda arvestatavat koormust. Kõik see aitab kaasa turvalisele rasedusele. Samuti tuleb märkida, et vanuse kasvades väheneb mõlema partneri viljakus ja suurenevad tüsistuste tekke riskid.

Millal on kõige parem raseduseks valmistuda?

Ainult 20% naistest plaanib oma rasedust. Neile, kes seda teevad, on tähtis teada, kuidas ja mitu kuud varem tuleks hakata tegema ettevalmistusi rasestumiseks, et rasedus kulgeks edukalt?

Pelgalt terve lapse sünnitamise soovist jääb väheks. Normaalse raseduse arenguks ja terve lapse sünnitamiseks tuleb alustada ettevalmistusi vähemalt 3 kuud enne rasestumist.

Mida peaksid paarid tegema, kui neil on raskusi lapse saamisega?

Umbes 15% paaridest on sellega raskusi. Isegi siis, kui naine on täiesti terve…

Kust on kõige parem alustada ettevalmistusi rasestumiseks?

Suitsetaval naisel on tõenäosus rasedaks jääda kolm korda väiksem kui mittesuitsetajal. Nikotiin mõjutab negatiivselt kogu keha veresoonkonda, sealhulgas munajuha (emaka) veresooni. Seetõttu võib elastsus kaduda ja tekkida vere mikrotsirkulatsioonihäire. Tulemuseks on munajuhade sisemise epiteeli liikuvuse vähenemine ja küpse munaraku aeglasem liikumine spermatosoidi suunas. See mõjutab otseselt viljastumisvõimalust.

Suitsetamine (sh passiivne) ja alkoholi tarbimine raseduse ajal põhjustavad sageli vastsündinute väikest sünnikaalu. Samuti suureneb raseduse katkemise oht, kaasasündinud väärarendite tekke risk ning negatiivne mõju lapse vaimsetele võimetele ja käitumisele.

Ettevalmistus raseduseks, 1

Seetõttu on eriti tähtis, et naine lõpetaks suitsetamise ja joomise vähemalt 3 kuud enne rasestumist. See suurendab märkimisväärselt rasedaks jäämise võimalusi.

Veel peaksid naised hakkama võtma 3 kuud varem foolhapet. Foolhappe tarbimine raseduse plaanimisel ennetab loote neuraaltoru, huule- ja suulaelõhe ning südame, jäsemete ja kuseteede defekte. Foolhape ennetab loote kasvuhäired ja vähendab väikese sünnikaalu riski.

Raseduseks valmistuva naise päevane foolhappe vajadus on 400 mikrogrammi. Vajaliku annuse tagab kahe kotikese Miofolici manustamine päevas.

Kuidas peaks naine oma keha ette valmistama?

Kõige tähtsam looteks arenemise periood on 2.–8. nädal. Selles ajavahemikus hakkavad moodustuma lapse siseelundid. Emakasisese (siseelundite) arengu pärssimise riski vähendamiseks peab naine enne oodatavat rasedust minema arsti juurde. Arst ütleb, mida ette võtta ning milliseid muudatusi teha, et rasedus algaks ja kulgeks edukalt.

Enne rasedust on väga tähtis, et naisel uuritaks põhiliste loodet ja vastsündinuid kahjustavate nakkuste ehk nn TORCH-infektsioonide (toksoplasmoos, punetised, tsütomegaloviirus, herpes ja muud) esinemist (viis nakkust, mis on põhjustatud emalt raseduse või sünnituse ajal lapsele kanduvatest haigustekitajatest), sest need võivad kahjustada loote emakasisest arengut ning isegi põhjustada tema surma.

Raseduse ajal on üldiselt soovitatav vältida kokkupuudet nakkushaigusi põdevate inimestega.

Tulevase ema kaal

Raseduse planeerimisel on soovitatav naisel oma kehakaal normi piiresse saada.

Alakaalulistel naistel on sageli viljakusprobleemid. Väga väike keharasva protsent võib tingida hormoonide tootmishäireid ja eelkõige östrogeenisisalduse vähenemist. See tekitab menstruatsioonihäireid ja on üks viljatuse põhjustest.

Ka liigse kehakaaluga kaasnevad sageli hormonaalse tasakaalu häired, mis raskendavad rasestumist, võivad nõrgendada insuliini toimet kudedele ja põhjustada metaboolse sündroomi teket. Arvestades, et raseduse ajal lisandub naise kehakaalule 8–18 kilogrammi, tekitab üleliigne kaal paratamatult lisakoormust jalaliigestele ja lülisambale.

Kaalulangus peab olema järkjärguline, mitte üle 500 grammi nädalas, kuivõrd kiire kaalulangus võib tekitada menstruaaltsükli häireid või amenorröad (menstruatsiooni puudumine).

Naisel on abi korrapärasest füüsilisest koormusest ja tervislikust toitumisest. Pole vaja kohe jõusaali kiirustada. Alustage rahulikust kõndimisest või jalgrattasõidust.

Toitumine raseduse planeerimisel

Ettevalmistus raseduseks, 2


Raseduse planeerimisel mõjutab toitumine otseselt mõlema partneri viljakust.
Üleliigset maiustamist, kiirtoitu ja alkoholi tuleb täielikult vältida ning kofeiini tarbimist vähendada. Soovitatav on rohkem tarbida köögivilju, puuvilju, ürte ja piimatooteid.

Tähtsal kohal on vitamiinid. Jälgida tuleb kaltsiumi, raua ja B9-vitamiini (foolhape) tarbimist.

Enne rasestumist on foolhappe soovitatav annus 400 mikrogrammi ööpäevas, et vähendada neuraaltoru defektide tekke riski imikutel. Foolhapet sisaldavad rohelised taimed (roheline sibul, spinat, petersell, salat jne), kaunviljad (oad ja läätsed), täisterajahu ning peedid ja porgandid.

Toidus sisalduv foolhape on bioloogiliselt mitteaktiivne ega imendu otse organismi. Selle ainevahetuseks on vaja spetsiaalset ensüümi – metüültetrahüdrofolaadi reduktaasi. Kuid 30–40% inimestest on geenimutatsioon (C677T polümorfism), mis takistab toiduga manustatava foolhappe imendumist ja metaboliseerimist. Sellepärast on vaja võtta eelistatavalt aktiivsel kujul foolhapet, mis on seedimisvalmis.

Miofoolikompleksis sisalduv foolhape on aktiivses vormis. Foolhappe päevane vajadus raseduseks valmistuval naisel on 400 mikrogrammi. Seda saab anda Miofolici ravimi võtmisega annuses 2 kotikest päevas.

Kasulikud näpunäited

  • Eostamise ja turvalise raseduse tõenäosuse suurendamiseks tuleb vältida stressi, ületöötamist ning rasket füüsilist tööd.
  • Võtke kaks kotikest Miofolicit ööpäevas reproduktiivsuse parandamiseks, hormonaalse tasakaalu saavutamiseks kõikides raseduse ettevalmistamise etappides ja raseduse edasiseks ohutuks kuluks.
  • Lemmikloomadel tuleb uurida toksoplasmoosi esinemist, sest kasside järel koristades on risk nakatuda toksoplasmoosiga.