Ovulatsioonikalender – Miofolic – official website

Ovulatsioonikalender

Kui te plaanite oma kaaslasega last eostada, on vaja teada ovulatsiooni kuupäeva. Saate seda hõlpsalt arvutada ovulatsioonikalkulaatori abil. Kui sisestate oma viimase menstruatsiooni kuupäeva, arvutab ovulatsioonikalkulaator välja järgmise menstruatsiooni päevad, ovulatsioonipäevad ja viljaka ajavahemiku. See kalkulaator on tõhus abivahend, kui te ei planeeri rasestumist, vaid lihtsalt hoolitsete oma tervise eest.

*Kui teil on ebaregulaarne menstruatsioonitsükkel, ei tohi te kasutada veebipõhist ovulatsioonikalkulaatorit. Kasutage ovulatsiooni määramiseks muud meetodit (ultraheliuuring, keha põhitemperatuur, ovulatsioonikomplektid).

Teie viimase menstruatsiooni esimene päev (LMP)

Tsükli pikkus

Menstruatsiooni pikkus

Menstruatsioon
Ovulatsioonipäev
Suur tõenäosus rasestumiseks
Väike tõenäosus rasestumiseks
Miofolic action

Miofolic on uuenduslik kompleks naise reproduktiivtalitluse parandamiseks ja hormonaalse tasakaalu saavutamiseks raseduseks valmistumise kõikides etappides, samuti selle edasiseks tervena kulgemiseks.

Kui kaua ovulatsioon kestab?

Ovulatsiooniks nimetatakse protsessi, mille käigus folliikul rebeneb ja munasarjast vabastatakse sekundaarne ootsüüt (mitteküps munarakk).
Ovulatsiooni järel on luteaalfaasis munarakk seemnerakkude poolt viljastamiseks valmis. Lisaks on emakavooder (endomeetrium) paksenenud võimaliku viljastatud munaraku vastuvõtmiseks. Kui teil on korrapärane 28-päevane tsükkel, toimub ovulatsioon 14. päeva paiku. Munarakk elab 12–24 tundi pärast munasarjast vabanemist. Pidage meeles, et need arvud on ligikaudsed ja arvutusvead on sagedad.

Ovulatsiooni sümptomid

  • Keha põhitemperatuur (BBT) on tõusnud umbes 0,5–1 °C
  • Luteiniseeriva hormooni (LH) sisaldus on suurenenud
  • Emakakaela lima muutub: tupeeritis muutub venivaks ja läbipaistvaks nagu munavalge
  • Rindade tundlikkus
  • Kõhupuhitus.

Nõuanded raseduseks

Arvutage ovulatsioonipäev
Saate ovulatsioonikalkulaatori abil arvutada oma viljakad päevad. Isegi korrapärase tsükliga naistel võib ette tulla väheseid kõrvalekaldeid. Püüdke jälgida BBT-d ning emakakaela lima paksust ja värvi, et määrata ovulatsiooni toimumise aega.

Seksige viljakatel päevadel
Kui soovite rasestuda, siis teadke, et munarakk elab ainult 24 tundi pärast ovulatsiooni.
Seemnerakud elavad naise kehas 2–3 päeva; teie võimalused rasestuda kasvavad, kui seksite 2–3 päeva enne ovulatsiooni või 24 tundi pärast seda.

Pärast vahekorda lamamine 15 minutit Kas müüt või reaalsus?
Kas olete kunagi kuulnud inimesi ütlemas, et kui soovite seemneraku jõudmist munarakuni, siis peate pärast vahekorda 15 minutit lamama? Mõned inimesed usuvad sellesse, kuid hiljutised uuringud ei kinnitatud seda teooriat.

Säilitage tervislik kehakaal

Uuringud näitavad, et nii üle- kui ka alakaal võivad tingida ovulatsioonide puudumise ja mõjutavad sekretsiooni.
Tavaliselt peaks kehamassiindeks (KMI) olema vahemikus 18,5–22,9.
Vältige tugevat kehalist koormust, sest see võib mõjutada sekretsiooni ja tekitada muid viljatusprobleeme.

Kuidas KMI-d arvutada?
Saate arvutada oma kehamassiindeksi valemiga
KMI = kaal (kg) : pikkus (cm)
Näiteks: kui olete 170 cm ja kaalute 63 kg, siis teie KMI = 63 : 1,7 × 1,7) = 21,8

Vabanege stressist!
Uuringud näitavad, et stress võib raskendada rasestumist. Jooga, meditatsioon ning värskes õhus sportimine vähendavad stressi ja tekitavad hea enesetunde.

Hoolitsege meeste tervise eest
Levinud on väärarusaam, et viljatuse põhjuseks võib olla ainult naiste tervis. Mõnede uuringute andmetel on 33% viljatuse probleemidest seotud ainult meestega ja ülejäänud 33% mõlema partneriga. Nii mehed kui ka naised võivad oma terviseseisundit parandada suitsetamisest loobumise, alkoholi tarbimise vähendamise ja tervisliku toitumisega.

Kas soovite poissi või tüdrukut?
Mõne teooria kohaselt saab oma tulevase lapse sugu mõjutada kindlal kellaajal eostamise või kindla asendi kasutamisega. Siiski puuduvad tõestatud meetodit oma lapse soo mõjutamiseks.