Miofolic tõhusaks taastumiseks aknest


Üle 50% naistest paranes aknest pärast 6 kuud kestnud ravi Miofoliciga.
Akne ja probleemne nahk: tekke põhjused ning lahendused
Akne on sage meessuguhormoonide (androgeenide) suurenenud sisalduse ilming;
Miofolic vähendab androgeenide sisaldust, mis aitab kaasa akne kadumisele.
Soovitatav annus on kaks kotikest ööpäevas 6 kuu jooksul.
Tegurid, mis põhjustavad naha seisundi halvenemist
- seedeelundkonna häired
- maksa- ja soolehaigused
- parasiidid organismis
- ebatervislik elustiil
- kontrollimatu ravimite võtmine
- hormonaalse tasakaalu häired (suurenenud testosteroonisisaldus)
- stress ja unetus
- halb ökoloogia
Soovimatu karvakasv
Soovimatu karvakasv näol, rindadel ja tuharatel (hirsutism) mõjutab näiteks umbes 70% PCOS-iga naistest.
Miks nahk põletikuliseks muutub?
Akne põhjuste mõistmiseks tuleb mõista rasunäärmete süsteemi. Need paiknevad nahapinna lähedal ja kinnituvad karvanääpsudele, millest kasvavad karvad. Rasunäärmed toodavad niiskust ja rasu, mis toidavad nahka. Liigse rasu tekkimisel seguneb see surnud naharakkudega ja ummistab poorid. Taolise ummistuse tekkimisel lähevad nahapinnal elavad bakterid tavapärasest vaikeolekust üle paljunemisrežiimi. Selle tulemusena ilmuvad nahale paapulid ehk sõlmekesed, mädavillid ja muud tüüpi akne.
Kellel tekib tõenäoliselt akne?
Kõige sagedamini tekib akne noorukitel: tüdrukutel avaldub haigus 14–17-aastaselt ja poistel 16–19-aastaselt. Tavaliselt taastub naha tervis 20. eluaastaks. Kuid mõnikord kannatavad akne all ka täiskasvanud: umbes 5% naistest ja 1% meestest põevad aknet. Riskirühma kuuluvad günekoloogilisi haigusi põdevad naised (polütsüstiliste munasarjade sündroom, hormonaalsed häired). Sellisel juhul soovitatakse naistel esmalt ravida haiguse põhjust ja alles seejärel kõrvaldada tagajärjed. Miofoliciga saavutati head tulemused PCOS-i ja probleemse naha kompleksravis, sest müoinositool vähendas testosteroonisisaldust veres. Pealegi võivad akne ja probleemne nahk olla teatud ravimite kõrvaltoimed.
Miofolic vähendab androgeenide sisaldust, aidates kaasa akne kadumisele. Soovitatav on võtta kaks kotikest ööpäevas 6 kuu jooksul.
Kosmeetikas jagatakse näol leiduv akne tinglikult kolmeks etapiks: kerge (must ja valge akne näol), mõõdukas (valge ja must akne, seljal ja õlgadel paiknevad paapulid ja mädavillid, kuid mitte näol) ning tugev (täheldatakse ulatuslikult levinud sõlmekesi ja tsüste, välja arvatud paapulid ja mädavillid).
Probleemne nahk: mida uskuda?
Probleemse naha teema on alati tekitanud palju teooriaid:
- akne ravimine toitumisega. Täisväärtuslik toitumine on alati kasulik; kuigi sellest on abi põletiku ravimisel, ei lahenda see tingimata alati probleemi
- pooride ummistumine puuduliku hügieeni tõttu. Hommikune ja õhtune pesemine on kohustuslik rituaal, kuid aknet tingivad protsessid toimuvad naha all, mistõttu ei lahenda intensiivne pesemine probleemi lõplikult.
- punnide pigistamine. Paljud aknet põdevad inimesed pigistavad punne lootuses, et nahk muutub kiiremini klaariks. Tulemus on aga tavaliselt täpselt vastupidine – see võib põhjustada arme ja nahakahjustusi.
Probleemse naha hooldus
- valige spetsiaalsed tooted, mis aitavad hoida nahka tervena
- ärge hoidke kosmeetika pealt kokku; enne kui hakkate uut toodet katsetama, uurige hoolikalt selle koostist. Kvaliteetne apteegikosmeetika on tõhusaim abivahend aknega võitlemiseks
- ärge kasutage probleemi maskeerimiseks meigipintsleid ega käsnasid: need levitavad rohkesti baktereid, mis võivad olukorda halvendada
- kasutage päikesekaitsefaktoriga (SPF-iga) tooteid: kuigi päike avaldab teatud aja jooksul nahale head mõju, võivad pikemas perspektiivis ilmneda uued põletikukolded
- pidage nõu kvalifitseeritud nahaarstiga, kes määrab akne ravikuuri. Ärge imestage, kui arst saadab teid günekoloogi vastuvõtule – on ülimalt tõenäoline, et probleemse naha põhjus leiab seal lahenduse.
Pidage meeles, et ise ravimine võib olla mitte ainult kasutu, vaid lausa ohtlik!