Miofolic hirsutismi kaotamiseks


6-kuulise Miofolici kuuri järel kadus kolmandikul naistest hirsutism ja kaks kolmandikku tuvastas märkimisväärset paranemist
Soovimatu karvakasv näol, rindadel ja tuharatel (hirsutism) mõjutab näiteks umbes 70% PCOS-iga naistest. Seda põhjustab meessuguhormoonide (androgeenide) üleküllus, mida saab kergesti kõrvaldada Miofolici võtmisega.
Soovitatav annus on kaks kotikest ööpäevas 6 kuu jooksul.
Mis on hirsutism (soovimatu karvakasv)?
Hirsutism on kõvade ja tumedate (terminaalsete) kehakarvade kasv naistel kohtades, kus neid tavaliselt ei ole – eelkõige näol, rindadel ja kõhul.
See haigus viitab endokriinsüsteemi häiretele, mis suurendavad kiiresti meessuguhormoonide sisaldust naiste organismis. Naiste organismis on väike andogreenide sisaldus, kuid see muutub elu jooksul. Suur androgeenide sisaldus naise kehas stimuleerib karvanääpse, mis põhjustab liigset karvakasvu.
Hirsutismiga naistel on kiire karvakasv. Need karvad sarnanevad kaenlaaluste ja häbemekarvadega.
Liigne karvakasv võib ilmneda järgmistes kohtades:
- ülahuule kohal
- rinnal
- seljal ja kõhul
- õlgadel ja puusadel.
See haigus areneb välja täiskasvanueas.
Androgeeni tootmise suurenemine võib areneda järgmistel juhtudel:
- polütsüstiliste munasarjade sündroom (PCOS), krooniline anovulatsioon, hüpotalaamiline amenorröa jne.
Uuringute kohaselt on PCOS üks hirsutismi levinumaid põhjuseid 70% naistest. Hirsutismi kõrvaldamiseks on soovitatav võtta kaks kotikest Miofolicit ööpäevas 6 kuu jooksul.
- neerupealiste talitlushäire koos kaasasündinud või omandatud neerupealiste koore hüperplaasiaga, neerupealiste kasvajad jne
Sellisel juhul võib areneda hirsutism, mis on tingitud steroidhormoonide, sealhulgas androgeenide suurenenud tootmisest neerupealistes.
Teadlased on tuvastanud ka geneetilist hirsutismi, mis ilmneb perekonniti geneetiliste ja kromosomaalsete tunnuste tõttu. See avaldub põlvest põlve. Kui teie emal või õel on see olemas, on ka teil selleks eelsoodumus.
Probleemid ülekaaluga
Umbes 50% PCOS-iga naistest on metaboolne sündroom…